Elevkaraktärer

(21 bekräftade elever totalt)

Septième

  • Ingen grupptillhörighet Adeline Romilly (Aprikos) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Ariel Céline (Gosbubblan)
  • Ingen grupptillhörighet Céline Courtin (Jessikeria) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Chanelle Courtin (Rebbi-Bebbi-Boo) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Cherie Marchant (elin95)
  • Ingen grupptillhörighet Chunmei Ling (Sarah Broke)
  • Ingen grupptillhörighet Claire Simon (Spirry) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Elise Lavalette (TheAngel)
  • Ingen grupptillhörighet Gabrielle Pernet (Klarabara) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Gabrielle Tailler (Beael) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Jeanne Daniél (WIW) Ny
  • Ingen grupptillhörighet Sidonie Toussaint (Monki) Väntar på svar senast 15/11
  • Ingen grupptillhörighet Sophie Holt (Vixie93)
  • Ingen grupptillhörighet Zéphyrine Janvier (Vaniljtea) Pausad - Väntar på svar senast 15/11
  • Ingen grupptillhörighet Corin Vipond (Funa) Pausad
  • Ingen grupptillhörighet Dean Pierpont (Wesela) Pausad - Väntar på svar senast 15/11
  • Vendredi Émilien de la Maçon (Quiwi) Pausad - Väntar på svar senast 15/11
  • Ingen grupptillhörighet Léon Croissant (Holeinhead) Pausad - Väntar på svar senast 15/11
  • Ingen grupptillhörighet Raymond Courtin (Ailue) Ny
  • Vendredi Sébastien Christièr (Traxy)

Sixième

  • Mardi Cerise Moreau (Liz) Väntar på svar senast 15/11
  • Ingen grupptillhörighet Eveline Fontaine (Sarah Broke)
  • Mardi Vénus Richecoeur (Evanna)
  • Mercredi Pierre Malraux (HenrikJ)
  • Ingen grupptillhörighet Sébastien Moulin (Kyashi)
  • Mercredi Zacharie Janvier (Foxears)

Cinquième

  • Ingen grupptillhörighet Fille A
  • Ingen grupptillhörighet Garçon A

Quatrième

  • Ingen grupptillhörighet Fille A
  • Ingen grupptillhörighet Garçon A

Troisième

  • Ingen grupptillhörighet Fille A
  • Ingen grupptillhörighet Garçon A

Seconde

  • Ingen grupptillhörighet Fille A
  • Ingen grupptillhörighet Garçon A

Première

  • Dimanche Anne Leclair (Spirry)*
  • Dimanche Étienne Sartre (Skye/Spirry)*
  • Samedi Giselle Cornett (Angfiel)*
  • Jeudi Magali Deschamps (Kyashi)*
  • Mardi Manon Sauvageau (Evanna)*
  • Vendredi Alphonse Saint Michel (Traxy)*
  • Lundi Arnaud Foucquet (Viggo)*
  • Mercredi Julien Richecoeur (Caileh)*

Terminale

  • Mardi Désirée Mathieu (Evanna)*
  • Samedi Emeline Vellarvo (Angfiel)*
  • Jeudi Félice Bernard (Kyashi)*
  • Vendredi Jean-Christophe Tellier (Traxy)*
  • Vendredi Laurent Dassin-Bécaud (Traxy)*
  • Lundi Léon Rouaud (Viggo)*
  • Dimanche Nicodeme Fortier (Skye)*
  • Mercredi Samir Jaziri (Caileh)*

* Ospelade karaktärer som sitter som styre för de sju elevföreningarna.